еМагазин

Tag : гуми

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото-галерија): Секоја чест за екипата што денес извади 50 автомобилски гуми од реката Вардар

Никола Осило
Од коритото на Вардар денеска се извадени повеќе автомобилски гуми во акцијата што беше спроведена кај течението под мостот „Гоце Делчев“ во центарот на Скопје....
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Галерија) Запленето поголемо количество на гуми во Горно Нерези, кои со горење ќе ги труеле граѓаните

Редакција
Комуналните служби на Општина Карпош денеска исчистија нова дива депонија, во Горно Нерези, информираше градоначалникот Стефан Богоев. „Запленето е поголемо количество на гуми и спречено...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Во скопската општина Гази Баба запленети еден тон отпадни гуми

Редакција
Општинските инспектори за животна средина на Општина Гази Баба запленија 1 тон и 50 килограми отпадни гуми во ромското маало на ул. Методија Андонов Ченто,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Социјалните мрежи „зовреа“ откако Шеќеринска ги пречека новите гуми од НАТО

Никола Осило
Низа реакции на социјалните мрежи „Твитер“ и „Фејсбук“ предизвика министерката за одбрана Радмила Шеќеринска откако објави дека ја пречекала пратката нови гуми од НАТО за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска „ги пречека“ новите гуми од НАТО

Никола Осило
Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска вчера во касарната Ѓорче Петров присуствуваше на пречекот на пратката нови гуми од НАТО за АРМ. „Во посета на касарната...