еМагазин

Tag : Хамачи

ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Одржувајте ги фит и умот и телото со електричен тротинет

Редакција
Мобилноста, но и физичката подготвеност на поединецот, се навистина актуелни теми и во 2019 година, особено ако притоа може да се придонесе и за заштита...
Локално

Повредени две лица во судар меѓу мотоцикл „Хамачи“ и мопед „Лонџија“

Никола Осило
На 21.08.2019 во 18.15 часот на улицата „Маршал Тито“ во Неготино се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Хамачи“ без регистарски ознаки, управуван од Х.М.(20) од...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Иднината е електрична

Редакција
Дефинитивно, иднината на автомобилската индустрија е електрична. Иако на улиците, сè уште, доминираат возила со мотори на внатрешно согорување, сепак оваа слика нема уште долго...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

Иднината е во електромобилноста

Редакција
Електромобилите (електричните автомобили) сè повеќе „владеат“ со патиштата во светот. Овие електрични автомобили, кои се движат со помош на еден или повеќе електрични мотори, користат...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Македонија и на мапата на електрични возила

Редакција
Дефинитивно, живееме во момент на електрификација. Тренд кој нуди и сé повеќе успева да ги замени старите фосилни горива со чисти извори на енергија. Енергија...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Електричниот тротинет – транспорт на сегашноста

Редакција
Сведоци сме на револуционерни промени во транспортот. Класичните автомобили, автобуси и камиони кои возат на мотори со внатрешно согорување, како транспорт на „минатото“ и новите...