еМагазин

Tag : хаос

Локално

Хаос во Скопје: Повеќе соседи се испотепале во расправа за паркирање

Никола Осило
На 26.08.2019 околу 19.15 часот во СВР Скопје, Б.З.(37) пријавил дека на ул. Банатска бил физички нападнат од повеќе соседи по расправија околу паркирање на...
Локално

Подгответе се за сообраќаен хаос: Викендов Скопје блокирано од митинзи на партиите

Никола Осило
Посебен сообраќаен режим во Скопје ќе биде воведен викендов поради најавените настани на политичките партии. Од Министерството за внатрешни работи информираат дека поради утрешниот митинг...
Свет ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Хаос и судири во Венецуела, загинаа најмалку четири лица, стотици повредени

Редакција
Четири лица загинаа, а 24 се повредени на границата помеѓу Венецуела и Бразил, соопшти невладината организација „Казнен форум”. – Тие беа застрелани, соопшти шефот на...
Локално

(Фото) Наместо ред, учество во хаосот: Полициски автомобил паркиран на велосипедска патека

Редакција
Граѓанската иницијатива „На точак“ на нивниот фејсбук профил објави фотографија од полициски автомобил паркиран на велосипедска патека. МВР наместо да создава ред за непречено и...