еМагазин

Tag : Хари Костов

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку пари ќе бара Трифун Костовски од Хари Костов за продажба на Еуростандард на Комерцијална банка?

Никола Осило
По искажаниот интерес од Комерцијална банка за купување на Еуростандард банка се наметнува прашањето каков бенефит би имала една од најголемите банки во земјава од...
Бизнис

Биг Мајк објави видео од средбите со Зоран Заев, Венко Филипче, Хари Костов…

Редакција
Американскиот претприемач, кој произведува марихуана за медицинска, но и за рекретативна употреба, познат како Биг мајк, уште е под импресии од неодамнешната посета на Македонија,...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Антони Пешев, Хари Костов, Павле Богоевски: Оставките реткост во македонската политика

Никола Осило
По оставката на пратеникот Павле Богоевски, што секако е за поздравување, бидејќи покажа доблест и ја прифати одговорноста по случајот со набавката на недозволени супстанци...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) 97 години СКМ: Наградени Алкалоид, Андреја Јосифовски, Хари Костов…

Редакција
Стопанската комора на Македонија (СКМ) одбележа 97 години од постоењето. Во рамки на обележувањето беа доделени и награди на најуспешните бизнисмени и компании. Алкалоид АД...
Македонија

(ВИДЕО) Се „јави“ и Бранко Црвенковски

Редакција
Поранешниот македонски премиер и претседател, Бранко Црвенковски, првпат откако е поранешен претседател на Македонија се појави во јавност на политички настан, пренесе порталот Ако.мк. Тој...