еМагазин

Tag : Харви Вајнстин

Забава ТОП СТОРИИ

Славниот продуцент Харви Вајнстин прогласен за виновен за силување и сексуално вознемирување

Редакција
Поранешниот филмски продуцент Харви Вајнстин е прогласен за виновен за две точки од обвиненијата за сексуален напад, но е ослободен од најсериозните обвиненија против него...
Забава

Харви Вајнстин со „евтин надомест“ од 44 милиони долари ги замолчи злоставуваните жени

Никола Осило
Еден од најпознатите холивудски продуценти Харви Вајнстин ќе им плати 44 милиони долари на жените кои го обвинија за недолично сексуално однесување, објавија американските медиуми....