еМагазин

Tag : хашиш

Локално

Лишен од слобода гостиварец кој поседувал кеса со хашиш

Никола Осило
На 03.05.2019 година во 12,00 часот во Гостивар на улицата “Гоце Делчев“ од страна на полициски службеници од Полициската станица Гостивар, лишен од слобода бил...
Македонија

(Фото) Големо количество дрога наменето за Грција и Турција запленето на Богородица

Редакција
Вчера (3 октомври 2018 година), на граничниот премин Богородица мобилните царински тимови запленија поголема количина на марихуана и хашиш. Имено,  на граничниот премин Богородица, на...