еМагазин

Tag : Хазби Лика

Локално

Поранешниот возач на Хазби Лика извршил самоубиство

Редакција
Педестиседумгодишен маж од Тетово со иницијали Ф.Т е најден мртов во возило со рани од огнено оружје. Телото било најдено од страна на неговиот син...
Локално

Поранешниот возач на Хазби Лика пронајден мртов во својот автомобил во центарот на Тетово

Редакција
Пред неполн час во близина на главниот плоштад во Тетово е пронајдено безживотното телото на поранешниот возач на Хазби Лика, Фатмир Тахири од Тетово, јавува...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Го малтретирале комунистите и бил еден од првите членови на ОВК: Што пишува во биографијата на разрешениот Хазби Лика

Редакција
Собранието синоќа го разреши вицепремиерот задолжен за спроведување на Рамковниот договор, Хазби Лика. Што пишува во неговата официјална биографија? Како политичар, Хазби Лика бил пратеник (2002-2003...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Има само „Форд фиеста“ и кредит: Каков имот пријавил разрешениот Хазби Лика

Редакција
Собранието синоќа го разреши вицепремиерот задолжен за спроведување на Рамковниот договор, Хазби Лика. еМагазин го разгледа неговиот анкетен лист доставен до Државната комисија за спречување на...
Македонија

Хазби Лика ќе стане член на Советот за координација на разузнавачката заедница

Редакција
Телевизијата Телма објави дека вицепремиерот за рамковен договор, Хазби Лика си обезбедил место во Советот за координација на разузнавачката заедница. Таа позиција Лика ја добива...
Македонија

Заев вели дека нема да има смена на Лика, но лично е незадоволен што не доаѓа постојано на работа

Редакција
Премиерот Зоран Заев денешната прес-конференција во Владата, изјави дека наводите за смена на вицепремиерот Хазби Лика и министерот за економија Крашник Бектеши не се точни....
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Денот кога вест стана дека вицепремиерот Хазби Лика почнал да доаѓа на работа

Никола Осило
Македонија е можеби единствена земја во светот во која меѓу главните вести е онаа дека вицепремиерот за спроведување на рамковниот договор Хазби Лика почнал да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Хазби Лика доаѓа на работа, не е редовен на седници на Владата

Редакција
Вицепремиерот за спроведувањето на Рамковниот договор, Хазби Лика, доаѓа на работа и си ги извршува обврските, но не е редовен на седниците на Владата, велат...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Хазби Лика, кој може да биде меѓу првите што ќе остане без функција во најавената смена на министри

Редакција
Името на вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор, Хазби Лика најчесто се спомнува за можна смена, пред се поради тоа што не оди на работа...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Вицепремиерот Хазби Лика мераклија за кафеани и ресторани

Редакција
Алатката за отчетност за трошоците на носителите на јавни функции покажува дека вицепремиерот за спроведување на Рамковниот договор, Хазби Лика, кој од мај не присуствува на...