еМагазин

Tag : херој

Локално

Драма во Чаир: Херој совладал разбојник кој со пиштол сакал да ограби маркет

Никола Осило
Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомневање дека сторило кривично дело – разбојништво. „Со...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Марко е херој. Марко е голем херој!“: Твитер се разнежни за малиот Пејчиновски

Редакција
Поради силните болки во ногата, малиот Марко Пејчиновски по изминати 4 часа и 49 минути во водите на Охридското Езеро и минати 11 километри и...