еМагазин

Tag : Хиподром

Локално

Испукан ракетен фрлач пронајден во Хиподром

Редакција
На 12.05.2020 во 19.40 часот во населба Хиподром-Скопје, полициски службеници пронашле еден испукан рачен ракетен фрлач М80,64 ММ, информира МВР. Увид на местото на настанот...
Локално

„Расправа“ со ножеви во кафана во Хиподром, скопјанец заврши во болница

Никола Осило
На 24.02.2019 година во 15.05 во СВР Скопје било пријавено дека во угостителски објект во населба Хиподром-Скопје, при меѓусебна расправија, Л.Ј.(64) од Скопје со нож...
Локално

Се врши увид на местото на железничка несреќа во населба Хиподром

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје раководи со увидот на лице место на несреќата која се случи утринава на железничкиот премин на ул....