еМагазин

Tag : хомосексуалци

Балкан

Грчки митрополит осуден поради барање граѓаните да ги плукаат хомосексуалците

Редакција
Митрополитот Амвросиос од грчкиот град Калаврита е осуден на условна затворска казна од седум месеци, која нема да се изврши доколку во рок од три години не...