еМагазин

Tag : Христијан Костов

Македонија

Боки 13 хоспитализиран во ГОБ „8 Септември“, му се врши дијагностички преглед

Редакција
Бојан Јовановски е хостпитализиран во ГОБ „8 Септември“, информираат од болницата. „Лицето Б.Ј. е хоспитализирано во нашата установа заради спроведување контролни прегледи по медицина базирана...
ЖИВОТ

Нема влошување на здравствената состојба на некои од повредените во ГОБ „8 Септември“

Редакција
Нема влошување на состојбата од витално живото загрозувачки карактер на некои од повредените во завчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово, кои се сместени во Градската...
ЖИВОТ

Костов: Во ГОБ „8 Септември“ има доволно количини крв од сите групи

Редакција
Во Градската општа болница „8 Септември“ во моментот има доволно количини крв од сите групи за потребите за повредените пациенти во вчерашната сообраќајна несреќа на...