еМагазин

Tag : христијан мицкоски

Македонија

Мицкоски: Јанева ме уценуваше за да ми го одмрзне имотот, но и други пратеници беа „предмет на обработка“

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во интервју за неделникот „Фокус“ тврди дека има сведочења од пратеници дека Катица Јанева наводно ги „обработувала“ да гласаат за...
Македонија

Мицкоски за обвинувањата од Заев дека е вмешан во „Рекет“: Нема да го тужам, моето име го нема

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски нема да го тужи премиерот Зоран Заев, кој денеска на прес-конференција рече дека „Рекет“ води до Мицкоски. „Нема да го...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Заев дојде со план да не се постигне договор за да си го заштити криминалот

Редакција
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски денеска го обвини премиерот Зоран Заев дека на синоќешната лидерска средба дошол со план за да не се постигне...
Македонија ТОП СТОРИИ

Заев и Мицкоски утре на лидерска во Собрание за иднината на СЈО и предвремени парламентарни избори

Редакција
Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски утре во Собранието на лидерска средба ќе се обидат да најдат...
Македонија

Христијан Мицкоски водеше оро држејќи знаме со сонцето од Кутлеш

Никола Осило
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук-профил објави фотографии од неговата посета на Радовиш каде заигра и оро држејќи знаме со сонцето од Кутлеш....
Македонија

Панчевски за предлогот на Мицкоски тој да биде на чело на новото СЈО: Ме предлагаат или сум лош пример?

Редакција
Поранешниот претседател на Кривичниот суд Владимир Панчевски, кого Судскиот совет минатата недела го суспендираше додека трае постапката за негово разрешување, се огласи по повод предлогот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски тврди дека Катица Јанева го уценувала и него

Редакција
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски изјави дека Катица Јанева го уценувала за да го одмрзне имотот на неговата партија. -Јас јавно го повикав јавниот обвинител да...
Македонија

Мицкоски: Се потврдија сомневањата дека постои директна спрега меѓу владеачката партија и „Русковска обвинителството“

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Битола изјави дека премиерот Зоран Заев пропуштил да одржи државнички прес со државничко обраќање. Според Мицкоски, кај ВМРО ДПМНЕ...
Македонија

Лидерска средба нема, Заев на прес-конференција ќе ги образложи причините и следните чекори

Редакција
Владата информира дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на лидерската средба закажана за денеска и дека таа нема да се одржи....
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски го одби Заев, не гледа потреба да присуствува на лидерската средба во петок

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска соопшти дека не ја гледа потребата да присуствува на лидерската средба на која повика премиерот и лидер на СДСМ,...