еМагазин

Tag : христијан мицкоски

Македонија ТОП СТОРИИ

(Видео) Мицкоски ја информирал Меркел дека ВМРО-ДПМНЕ не го прифаќа Договорот со Грција

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се сретна со канцеларката Ангела Меркел, а од партијата инфромираат дека средбата поминала во исклучително пријателска атмосфера помеѓу две сестрински...
Македонија

Мицкоски го чува полицијата на негово барање

Редакција
Од пред еден месец полицијата го обезбедува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, потврдуваат од Министерството за внатрешни работи за „Слободен печат“. Обезбедувањето му е дадено...
Македонија

Мицкоски: Погрешен одговор е полош отколку никаков одговор

Редакција
Погрешен одговор е полош отколку никаков одговор, изјави претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ на новинарско прашање дали ВМРО-ДПМНЕ ќе води кампања против референдумот или за бојкот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ до 10 септември ќе соопшти дали ќе повикаат на бојкот на референдумот

Редакција
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во интервју за Канал 5 изјави дека партијата до 10 септември ќе се изјасни дали ќе го бојкотира референдумот....