еМагазин

Tag : Христијан Мицсковски

Македонија

Мицковски го предлага Владимир Панчевски за прв човек на новото СЈО

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски смета дека е дискутабилен кадровскиот ресор со кој располага сегашното Специјално јавно обвинителство (СЈО) и оти обвинителите не можат да...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мијалков со ново писмо до Мицкоски: Хан и Дорис Пак те прочитаа дека си лажен патриот, твојата бламажа е од светски рамки

Редакција
Вторпат во рок од две недели, откако беше исклучен од партиските редови, поранешниот директор на УБК и висок партиски функционер на ВМРО-ДПМНЕ, Сашо Мијалков, му...