еМагазин

Tag : Хуан Аткинс

БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео) Огромен успех: Џијан Емин и Хуан Аткинс ѕвезди на првиот фестивал на електронска музика во Грузија

Никола Осило
Македонскиот уметник, диригент и композитор Џијан Емин заедно со американскиот диџеј Хуан Аткинс настапија на отворањето на првиот фестивал на електронска музика „Echo Waves“ во...