еМагазин

Tag : хуманитарна акција

Свет ТОП СТОРИИ

Талевска од Мелбурн за пожарите: Terra Australis (Непознатата земја) чекори кон непознатото

Редакција
Од Мелбурн за „еМагазин“ Маја Б.Талевска, авторката е новинарка за македонската редакција на Јавниот австралиски информативен сервис SBS Australia Летoто е омиленото годишно време во...
Да помогнеме

Четврта хуманитарна акција „Нахрани 10.000“

Редакција
На 19 локации пред поголемите супермаркети во шест градови во земјава граѓаните утре од 10 до 18 часот ќе можат да донираат храна за ранливите...
Да помогнеме

ЗОО во хуманитарна акција: Донираме за Симона

Редакција
Зоолошка градина Скопје се приклучува во хуманитарната акција и ги повикува сите посетители да донираат за Симона во недела (27.10). Од 09:00- 18:00 ќе бидат...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Рамсторе заедно со своите потрошувачи и вработени донираа 2,5 тони храна по повод Светскиот ден за борба против гладта

Редакција
По повод 16 октомври, светскиот ден за борба против гладта, а во насока на визијата на Рамсторе која има за цел да превземе активности, чувствителни кон...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Хуманитарен пикник на Алкалоид

Редакција
Хуманитарен пикник организира денеска фондацијата „Трајче Мукаетов”. На пикникот, кој се одржува осма година по ред, вработените во компанијата „Алкалоид“ и нивните пријатели донираат средства...