еМагазин

Tag : хуманост

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

(Фото) Филипче се сретна со семејството Диневи: Дарувањето на органи е највисокиот чин на човекољубие и хуманост

Редакција
Министерот за здрство Венко Филипче на неговиот фејсбук-профил информираше дека утрово се сретнал со семејството на Емилија Динева и градоначалникот на општина Дојран, Анго Ангов....
ЖИВОТ

(Фото) Претседателот Пендаровски пакуваше храна за социјално загрозени семејства: Повик за хуманост и донации

Редакција
Кризата којашто ја предизвикува вирусот #COVID19 најтешко се одразува на, и онака социјално загрозените семејства, порача на Фејсбук, претседателот Стево Пендаровски, кој вчера пакуваше храна и...
Да помогнеме

Собрани половина од средствата за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев

Редакција
Собрани се околу 70.000 евра за лекување на четиригодишната Симона Хаџи-Тошев, која боледува од леукемија, изјави за МИА Борис Шарковски, пријател на семејството, но и...
Да помогнеме

Отворен телефонски број за донации за малата Симона, а ќе се одржи и хуманитарна забава во Штип

Редакција
Отворен е телефонски број на ВИП за донации за Симона Хаџи Тошев од Штип која има само 4 години и дијагностицирана и е акутна нелимфобластна...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Приготвени над 300 оброци во месецот на хуманост

Редакција
Ентузијастот за готвење, Cooking with Branko (Бранко Попоски) имаше една цел, да им помогне на тие што им е најпотребно. Тој на уникатен начин одлучи...
Да помогнеме

Пејачот Ѓоко Јовиќ на свирка со неговиот бенд собраа близу 1.000 евра за лекување на Симона Николова

Редакција
Симона е 25 годишна девојка од Скопје која боледува од фридрикова атаксија (нарушување на нервниот систем и немање на рамнотежа на телото). По собирањето на...
Да помогнеме

Cooking with Branko организира хуманитарна вечера

Редакција
Во недела, 31.3.2019, ќе се организира прекрасна хуманитарна вечера под водство на Cooking with Branko. Темата уште е тајна, но вечерата ќе биде во Вила...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Има ли нешто повредно од децата?!

Редакција
Д-р Арбен Таравари Гледам фотографија од поголемиот син, кога беше бебе. Речиси занемен пред невиноста на неговиот поглед кој зрачи со праведност. Погледот на едно...