еМагазин

Tag : хумантирана акција

БАШ НИ Е ЌЕФ

Учениците од „Нова“ донираа храна за социјално загрозените семејства

Редакција
Учениците од меѓународното училиште „Нова“ се вклучија во добротворната акција „Ретвитни оброк“ и денеска во просториите на образовната институција собраа 200 топли оброци за социјално загрозените семејства.