еМагазин

Tag : ИЈЗ

ЖИВОТ

Регистрирани 126 нови случаи со мали сипаници

Никола Осило
Од 6. април до денеска во државава се регистрирани 126 случаи на мали сипаници (лабораториски потврдени или поврзани со епидемиолошка врска), се наведува во извештајот
ЖИВОТ

Над двесте случаи на заболени од грип

Редакција
Двесте и два случаја на заболени од грип се регистрирани до пред десетина дена во Република Македонија, се наведува во извештајот што на својата веб-страница