еМагазин

Tag : Ибраими

Македонија

За насилството во Собрание сведочеше пратеникот Ибраими: Ниту Ердоган нема да те спаси

Никола Осило
Откако беше сослушан пратеникот од Партијата на Движење на Турците во Македонија Енес Ибраими за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата...
Македонија

Локвенец, Атанасов, Ибраими и Кузмановска ќе сведочат за насилството во Собрание

Редакција
Судскиот процес за случувањата во Собранието на Република Македонија на 27 април минатата година продолжува денеска со сослушување на сведоци предложени од обвинителството. За денеска...