еМагазин

Tag : идризово

Бизнис

(ВИДЕО) Инвестиција од 3,5 милиони евра: Прилепска пиварница го проширува дистрибутивниот центар во Идризово

Редакција
Во населбата Идризово денеска беше означен почетокот на изградбата на нов дистрибутивен центар на Прилепска пиварница во Скопје. Новиот објект ќе се простира на 5.040 метри...
Локално

Пожарот во Идризово бил поради застарена електрична инсталација

Редакција
Пожарот во приемното одделение на затворот Идризово попладнево е изгаснат, изјави за МИА командирот на Бригадата за Противпожарна заштита на Град Скопје Звонко Томевски. Во гаснење на...
Локално

Гори приемното одделение во затворот Идризово

Редакција
Во приемното одделение на затворот Идризово попладнево избувна пожар во кој е зафатена кровната коснтрукција, потврди за МИА директорот на Управата за извршување санкции Јовица...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за правда купува телевизори за затворeниците во Идризово за 1,1 милиони денари

Никола Осило
Министерството за правда – Управа за извршување на санкциите распиша оглас за набавка, транспорт и монтажа на телевизиски приемници за потребите на КПД Идризово, Општина...
Локално

Бегалец од Идризово вратен во затвор

Никола Осило
На 05.09.2018 година околу 18.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар го привеле Ф.А.(33) од Гостивар,осуден на двегодишна затворска казна за сторено кривично дело...
Македонија

(Фото) Нови затворски ќелии за 546 лица во Идризово

Редакција
Градењето нови сместувачки капацитети во КПД „Идризово“ е една од мерките што Владата и Министерството за правда ги презема за подобрување на условите за извршување...