еМагазин

Tag : Игор Јанушев

Македонија

Синот на Цветанка Иванова го демантира Јанушев за политички влијанија во неговата фирма

Редакција
Како сопственик и управител на фирмата ДПТУГ „ДИКОР ЦД,“ ДООЕЛ Струмица целосно ги демантирам наодите што генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев ги пласира во...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ обвинува: Синот на Цветанка Иванова добил тендер од државата за чистење на патиштата во Источна Македонија

Редакција
Синот на генералната секретарка на Собранието, Цветанка Иванова добил тендер од државата преку фирмата „ДИКОР ЦД“ ДООЕЛ Струмица од државата за чистење на патиштата во...
Македонија

Јанушев го повика Груевски да се врати и да ja одлежи казната затвор

Редакција
Генералниот секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев во дуел со министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски на телевизија „24“ јавно го повика поранешниот...
Македонија

Игор Јанушев избран за шеф на Изборниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ на синоќешната седница, едногласно одлучил генералниот секретар Игор Јанушев да биде шеф на Републичкиот изборен штаб на претстојните предвремени парламентарни избори....
Македонија

ВМРО – ДПМНЕ поднесе кривична пријава против сите членови на избирачкиот одбор во Зајас

Редакција
Според извештајот на ДИК во гласачкото место 0816 во населеното место Зајас, во општина Кичево во периодот од 15 до 17 часот гласале вкупно 297...
Македонија

Подмладокот на ВМРО-ДПМНЕ доби нов претседател, избрани и советници на Мицкоски

Редакција
Извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ, на вчерашната седница за претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ го избра Јован Јаулески, информираат од партијата. За советник за меѓународна политика...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива до Уставниот суд за Законот за јазици

Редакција
Законот за двојазичност е противуставен, донесен во нелегална процедура, а со тоа и штетен. Ова се главните причини заради кои што ВМРО-ДПМНЕ денес поднесува иницијатива...
Македонија

Кандидатот за претседател од ВМРО-ДПМНЕ ќе се знае на 16 февруари

Редакција
Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска на новинарско прашање во врска со кандидатот за претседател од оваа партија рече дека, огласот трае до 31...
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: „Талир“ уште еден обид за политички притисок за замолчување на партијата во пресрет на уставните измени

Редакција
Фабрикуваното обвинение за случајот „Талир“ кое според информациите во медиумите е прифатено од Кривичниот суд е уште еден обид за груб политички притисок за брутално...
Македонија ТОП СТОРИИ

Јанушев: За првпат во Македонија и во Европа се бара замрзнување имот на опозициска партија

Редакција
Партиското, непрофесионално и селективно специјално јавно обвинителство еден месец после референдумскиот дебакл на Заев и СДСМ, побара да биде замрзнат целокупниот имот на партијата, а...