еМагазин

Tag : Игор Смилев

Интервју ТОП СТОРИИ

Смилев: Неспособните од нашата прекрасна држава прават регионална депонија

Силвана Жежова
Еден од најзаслужните граѓани на Велес со чиешто дејствување пред неколку години, Топилница не се рестартираше и не продолжи да ги труе велешани, Игор Смилев...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

Во чест на Кочо Рацин: 13 планинари изодеа марш од 170 километри и пристигнаа на Лопушник

Редакција
Во чест на Кочо Рацин, 13 планинари изодеа марш долг 170 километри и пристигнаа на врвот Стог, Лопушник во чија што близина се наоѓа гробот...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Се формираше нов планинарски клуб „Клепа“

Редакција
Еве еден прекрасен пример за единствената мисија која ние планинарите ја имаме на ова тло, а тоа е со нашата активност да мотивираме, поттикнуваме и...
На кафе во Кантина

Вчудоневиден сум од пасивноста во борбата против загадувањето, вели активистот што ја затвори Топилница

Силвана Жежова
Игор Смилев е екологист, активист, планинар, голем човек со детска чиста желба во себе, за светот да го направи подобро место за живеење. Еден од најзаслужните...