еМагазин

Tag : Игор Југ

Македонија

Игор Југ: Не е точна изјавата на Рускоска дека сакав да го убијам Заев

Редакција
Обвинетиот Игор Југ, во својата реплика на вчерашната изјава на обвинителката Вилма Рускоска, дадена на крајот од завршните зборови во предметот „27 април“, денеска реагираше...
Македонија

Судење „27 април“: Обвинетите Јане Ченто и Игор Југ нема да бараат амнестија

Редакција
Обвинетите Јане Ченто и Игор Југ на почетокот на денешното рочиште за случувањата во Собранието на 27 април минатата година пред судот кажаа дека нема...
Македонија

Обвинетиот Игор Југ во сведочење за „27 април“: Ме гонат тие што им вршев работа

Редакција
Јас сум ВМРО, а не е ДПМНЕ, рече обвинетиот Игор Југ денеска во одбраната пред судот, за случувањата на 27 април минатата година во Собранието....
Македонија

Одбраната тврди: Клевета е дека Игор Југ сакал да го убие Зоран Заев

Никола Осило
На третото продолжение на судскиот процес за предметот „27 април“, за насилствата во македонското Собрание од 2017 година, што се одржува денеска во Кривичниот суд...