еМагазин

Tag : Илија Громовник

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Никола Тесла, Илија Громовник, Ел Чека… Кој е следниот што ќе објави нови „бомби„?

Редакција
Уште еден доказ дека многумина поседуваат нелегално прислушувани разговори или познати во јавноста како „бомби„ е и последното објавување на нови разговори на Фејсбук на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Твитер „полуде“ по снимката со кокаинот: „Илија Громовник е мојот Стево Пендаровски“

Никола Осило
Голем број реакции на социјалните мрежи има по вчерашната објава на аудио снимка на која наводно се слуша како пратеник од македонското Собрание нарачува кокаин...
Македонија ТОП СТОРИИ

Од Будимпешта „експлодира“ нова „бомба“

Редакција
Корисникот под псевдонимот „Илија Громовник“ на руската социјална мрежа „ВКонтакте“ објави нова “бомба“ во која наводно се слуша гласот на актуелен пратеник. Интересно е дека на неговиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

(АУДИО) На You tube има уште две нови „бомби„

Редакција
На каналот You tube, „Илија громовник“, поставил уште две нови „бомби„. На каналот „бомбите“ кои вчера ги слушна за прв пат јавноста се објавени пред два дена,...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Некои чудни „бомби“ на два дена пред избори: Кој е Илија Громовник?

Никола Осило
Не стивнуваат реакциите во македонската јавноста по вчерашната објава на новите „бомби“, поставени на руската социјална мрежа vk.com, (ВКонтакте), а зад чија објава беше потпишан извесен „Илија...