еМагазин

Tag : Илир Мета

Балкан

Албанија доби СЈО

Редакција
Со давањето заклетва пред шефот на државата, Илир Мета, денеска и официјално почна со работа Специјалното обвинителство за корупција и организиран криминал (СПАК). Него го...
Македонија

(Фото) Поглаварот на ИВЗ, Реисот Сулејман Реџепи, на Фејсбук се пофали дека добил албански пасош

Редакција
Реисот Сулејман Реџепи, поглаварот на Исламската верска заедница (ИВЗ) на својот Фејсбук се пофали дека добил албански пасош. Тој јавно му се заблагодари на албанскиот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Како Али Ахмети, Талат Џафери, Бујар Османи и Илир Мета ја славеа албанската азбука во Скопје?

Никола Осило
Претседателот на Албанија Илир Мета денес престојуваше во Скопје по повод Денот на албанската азбука. Тој во придружба на видни функционери на ДУИ, меѓу кои...
Балкан

Да имав моќ би го разрешила од претседателската функцијата, вели сопругата на албанскиот претседател Мета

Редакција
Претседателката на третата по голема албанска политичка партија, Движењето за социјалистичка интеграција, Моника Круемади изјави дека доколку би имала 92 пратеника ќе го разреши Илир...