еМагазин

Tag : Имер Алиу

Македонија

Имер Алиу ќе го предводи изборниот штаб на ДПА: Останува поддршката за Пендаровски

Редакција
Демократската партија на Албанците нема да ја повлече својата подршка за претседателскиот кандидат Стево Пендаровски на претстојните избори и покрај осудителната пресуда што за мене...