еМагазин

Tag : имунизација

ЖИВОТ

Министерство за здравство: Внуката на Филипче е вакцинирана по редовниот календар за имунизација, соодветен за нејзината возраст

Редакција
Информациите на социјалните медиуми дека министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче ја вакцинирал неговата внука Илина од МРП вакцина е лажна вест, соопштуваат од...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Поразителни податоци за вакцинацијата: Во Скопје невакцинирани 15 илјади деца на возраст до 14 години

Редакција
По прогласената епидемија на мали сипаници во населба Радишани, општина Бутел и согласно одлуката на Националната комисија за заразни болести при Министерството за здравство, епидемиолошките...