еМагазин

Tag : Индонезија

Свет

(Видео) Пекол на земјата: Вулканот Анак Кракатау повторно еруптира

Никола Осило
Вулканот Анак Кракатау во Индонезија вчера повторно еруптира откако пред неколку дена неговата прва ерупција предизвика цунами при што загинаа речиси 281 лице, а над...
Свет

Снимка од дрон покажува колку разорно било цунамито во Индонезија

Редакција
Снимка од дрон, која ја објави Гардијан, покажува колку разорно било цунамито кое ја погоди Индонезија. Според последните информации најмалку 281 лица загинаа, повредени се 1.016,...
Свет

Бројката на загинати во Индонезија се зголемува, најмалку 222 загинати при налет на цунами

Редакција
Најмалку 222 лица загинаа, а над 840 се повредени минатата ноќ при налет на цунами во крајбрежните области меѓу индонезиските острови Суматра и Јава, предизвикано...
Свет

(Видео) Најмалку 168 загинати при налет на цунами во Индонезија

Редакција
Најмалку 168 лица загинаа, а над 745 се повредени минатата ноќ при налет на цунами во крајбрежните области меѓу индонезиските осторви Суматра и Јава, предизвикано...
Свет

Катастрофа: Се урна индонезиски патнички авион со 188 патници

Никола Осило
Патнички авион со 188 патници и членови на екипаж синоќа се урна во море само неколку минути по полетувањето од меѓународниот аеродром во Џакарта. Спасувачите...
Свет

(Видео) Застрашувачки сцени од цунамито во Индонезија, досега 1.200 жртви

Никола Осило
Индонезискиот претседател Џоко Видодо упати барање за меѓународна помош по катастрофалниот земјотрес и цунами кои убија над 1.200 луѓе. Потресите и бранот најсилно го погодија...
Свет ТОП СТОРИИ

Смртниот биланс од земјотресот во Индонезија се искачи на 142 лица

Редакција
Бројот на жртвите на земјотресот кој го погоди индонезискиот остров Ломбок се искачи на 142 лица, соопшти денеска претставник на локалните власти. – Како резултат...