еМагазин

Tag : Инфективна клиника

Македонија ТОП СТОРИИ

Во ГОБ „8 Септември“ потешка клиничка слика имаат 30 пациенти: Примени 20 нови, хоспитализирани 109

Редакција
На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 15 пациенти, од кои, седум се префрлени од ГОБ „8 септември“, вкупно се хоспитализирани 95 пациенти,...
Македонија

ГОБ „8 Септември“ се полни со пациенти: Примени 25 нови, а вкупно хоспитализирани 120

Редакција
Министерство за здравство информира дека на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се пет,  вкупно се хоспитализирани 90 пациенти. На кислородна поддршка се 35...
Македонија ТОП СТОРИИ

На Инфективна клиника капацитетот е речиси исполнет, на помош пристигаат здравствени работници од неколку градови

Редакција
Министерство за здравство информира дека на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 4 нови, а вкупно хоспитализирани 96 пациенти. На кислородна поддршка се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Mедицински лица од Кочани, Велес, Кавадарци и Кичево ќе помагаат на Инфективната клиника во Скопје

Редакција
Седум медицински сестри и техничари од Општата болница со проширена дејност во Кочани од утре ќе бидат работно ангажирани на Инфективната клиника во Скопје. Прераспределбата...
Македонија

Градоначалникот Георгиевски се јави од Инфективна клиника: Да останеме сплотени, само така ќе ја добиеме битката со корона вирусот

Редакција
Градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски изрази искрена благодарност за грижата на оние кои му пишуваат со интерес за здравствената состојба. Тој лежи на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Речиси исполнет капацитетот на Инфективна клиника со заразени од корона вирусот: Од 110 кревети, 93 се полни

Редакција
Министерство за здравство информира дека на Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се 16 нови, а вкупно хоспитализирани 93 пациенти. На кислородна поддршка се...
БАШ НИ Е ЌЕФ

АПЕКС Македонија донираше медицинска опрема во вредност од 40.000 евра на Клиниката за инфективни болести

Редакција
Справувајќи се со предизвиците наметнати од пандемијата на вирусот Ковид-19 и водејќи се од својата заложба за општествена одговорност, денес се реализираше првата од серијата...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Училиштето „Нова“ и фабриката „Жито Пром“ донираа заштитна опрема и храна за Инфективната клиника во Скопје и болницата во Гевгелија

Редакција
Меѓународното училиште „Нова“ и фабриката „Жито Пром“ од Гевгелија донираа заштитна медицинска опрема односно маски, визири и скафандери за Инфективната клиника во Скопје и Општата...
Македонија

59 лица од Деве Баир сместени во хотелот „Ибис Стајл“, имаат и медицинска поддршка

Редакција
Вчера во доцните вечерни часови во хотелот „Ибис Стајл“ (поранешна Мала Богородица – Систина) се примени првите луѓе кои е потребно да се во изолација...
Македонија ТОП СТОРИИ

Вкупно 70 заразени од корона вирусот: Жената од Дебар е во критична состојба

Редакција
Министерот за здравство, Венко Филипче денеска информираше дека од 43 тестирани уште тројца се позитивни, и со тоа вкупната бројка се зголеми на 70 лица....