еМагазин

Tag : иноватори

Бизнис

Иноватори од Кавадарци и Кочани почнаа со производство на тунели за дезинфекција

Редакција
Иноватори од Кавадарци и Кочани почнаа со производство на тунели или комори за дезинфекција. Професорот Димитрија Ангелков од Кавадарци вели дека коморите се идеални за...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Млади иноватори нудат решенија за загадениот воздух во училишните средини

Никола Осило
Млади иноватори на возраст од 13 до 19 години добија по 120.000 денари за реализација на нивните решенија за намалување на загаденоста на воздухот во...
Техно

Македонски иноватори во Израел презентираа проекти за еврејското наследство

Редакција
Македонски иноватори од 24 до 29 јуни имаа можност на студиски престој во Израел да се запознаат со тајната на израелското економско чудо. Македонската делегација која...