еМагазин

Tag : инспектор

Македонија

Обвинителството бара притвор за уапсениот инспектор на УЈП за поткуп

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за „примање поткуп“ и за две лица за помагање при извршување на ова...
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали: Уапсениот инспектор од УЈП, фатен со 5.000 евра во коверт

Редакција
Секторот за внатрешни работи Скопје – Единица за економски и компјутерски криминал со кривична пријава до надлежното ОЈО Скопје го предаде Љ.С. (62) од Скопје,...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Државниот инспекторат за транспорт вработува, плата од 25.002 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 4 државни службеници во Државниот инспекторат за транспорт. Се бараат кандидати за следните работни места: 1. Советник...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Управата за финансиска полиција вработува, плата од 26.493 денари

Никола Осило
Министерство за финансии – Управа за финансиска полиција објави оглас за вработување на на пет лица. Се бараат кандидати за следниве работни места: 1. Финансиски...