еМагазин

Tag : Институт

Бизнис

АБИТ официјално стана дел од високообразовната групација на германската установа Хајделберг

Редакција
Академијата за банкарство и информатичка технологија, АБИТ, од 01.02.2020 година официјално стана дел од групацијата на високообразовната германска установа „Институт за бизнис и менаџмент Хајделберг...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Авицена“ го доби тендерот на Институтот за трансфузиона медицина за набавка на реагенси вреден 480.000 евра

Никола Осило
ЈЗУ Институт за трансфузиона медицина по распишаниот тендер за набавка на реагенси, материјали и калибратори за хемостаза апликативни за автоматизиран коагулометар BCS-XP или еквивалент склучи...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Институтот за трансфузиона медицина вработува 50 лица: Се бараат доктори, техничари, сестри…

Никола Осило
ЈЗУ Институт за трансфузиона медицина на РМ објави оглас за вработување 50 лица на неопределено време. Се бараат петанесет доктори на медицина, триесет лица на...