еМагазин

Tag : инсулин

Бизнис ТОП СТОРИИ

Министерството за здравство без тендер склучи милионски договор со „Феникс фарма“ за набавка на инсулин

Никола Осило
Министерството за здравство во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас склучи договор за набавка на инсулин со друштвото за трговија, производство и услуги...
ЖИВОТ

Воведени се три нови типови на инсулин, еден од нив наменет за децата

Редакција
Министерство за здравство воведе три нови типови инсулин кои се најнова генерација лекови. Еден од нив е наменет за децата, а станува збор за Тресибатаж,...