еМагазин

Tag : интерпелација

Македонија

Спасовски останува на чело на МВР

Редакција
Во македонското Собрание не помина интерпелацијата за министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, која беше поднесена од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Против“ гласаа 59 пратеници, „За„, 20,
Македонија

Собранието треба да расправа за интерпелација на министерот Спасовски

Редакција
Во Собранието денеска треба да одржат продолженијата на 86. и на 90. седница. Единствена преостаната точка на 86. седница е интерпелацијата за работата на министерот
Македонија

Во Собрание на дневен ред интерпелацијата за министерот Спасовски

Редакција
Собранието денеска треба да се ја продолжи 86. седница на која на дневен ред е интерпелацијата за министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Интерпелација ја
Македонија

Интерпелација на министерот Оливер Спасовски во Собрание

Редакција
На денешната 86-та седница во Собранието на дневен ред се 25 точки, меѓу кои и интерпелацијата за работата на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, поднесена
Македонија

Димитров се „спаси„: Не помина интерпелацијата за министерот за надворешни работи

Редакција
Пратениците со 59 гласа „против“ и 20 гласа „за“ не ја прифатија интерпелацијата за министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Интерпелацијата беше поднесена од пратеничката
Македонија

Собранието ќе расправа за интерпелацијата на Димитров и за пратеничката плата на Груевски

Редакција
Собранието на Република Македонија денеска на продолжението на 81-та седница треба да расправа за интерпелацијата за работата на министерот за надворешни работи Никола Димитров, поднесена
Македонија

Интерпелацијата на Димитров утре пред пратениците

Редакција
Собранието на Република Македонија поради остуство на министерот за надворешни работи Никола Димитров, наместо денеска, утре ќе расправа по точката за негова интерпелација, соопшти претседателот
Македонија

Интерпелација за министерот Никола Димитров во Собранието

Никола Осило
Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 81-та седница на чиј дневен ред се повеќе законски решенија во прво и второ читање, како и
Македонија

По таа за Димитров, Мицкоски најави интерпелација и за министерот Спасовски

Редакција
Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил најави интерпелација за министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски. Пред неколку дена ВМРО ДПМНЕ поднесе
Македонија

ВМРО ДПМНЕ поднесе интерпелација за министерот Димитров

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска на својот фејсбук профил соопшти дека поднеле интерпелација за министерот за надворешни работи Никола Димитров. „Никола Димитров со Заев