еМагазин

Tag : интервју

Интервју ТОП СТОРИИ

Епидемиологот Микиќ во интервју за ПИНА: Ако не ги почитуваме мерките, ќе бидеме како во Италија

Редакција
Македонија во моментов располага со доволни капацитети да ги згрижи сите пациенти на кои им е потребна хоспитализација поради тежината на заболувањето, вели во интервју...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Шилегов предлага вонреден инспекциски надзор во УСЈЕ, а тој веќе направен

Редакција
Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов во интервју на телевизија „Алфа“ рече дека доколку тој би имал ингеренции врз Државниот инспекторат за животна средина (ДИЖС)...
Македонија

Заев за „Њујорк тајмс“ за француското вето: Тоа ме уништи лично, психолошки

Редакција
Светлината на Европа е нашата водилка. Сега кога тие светла згаснаа ние сме во темнина и кој знае каде може да тргнеме, вели премиерот Зоран...
Македонија

Заев за „Политика“: Сонот за членство во ЕУ не е срушен

Редакција
Сонот за членство во ЕУ не е срушен. Другата опција се национализмот, радикализмот, неизвесноста и враќање назад во проблематичното и мрачно време во кое никој...
Македонија

Муцунски за грчката телевизија ТВ „Скај“: Ниту еден граѓанин нема по своја волја или природно да го користи новото име

Редакција
Ви гарантирам дека не само додека сум жив, туку и многу подоцна, ниту еден граѓанин на оваа земја нема по своја волја или природно да...
Македонија

Пендаровски за „Die Presse“: Дури го сменивме и името, ниту една земја-кандидат го нема направено ова порано

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски во интервјуто за австрискиот весник „Die Presse“ апелираше до ЕУ да и се даде шанса на државата, бидејќи како што вели, испорачавме...
Македонија

(Фото) Пендаровски добил покана за заедничкото интервју со Река и Силјановска

Редакција
Од Фејсбук заедницата “Другата страна на политиката”, демантираат дека претседателскиот кандидат, Стево Пендаровски не бил поканет да биде дел од заедничкото интервју во кое се појавуваат неговите...
Македонија

(Видео) Италијанската телевизија РАИ му посвети големо внимание на експремиерот Никола Груевски

Никола Осило
Експремиерот Никола Груевски на својот фејсбук-профил објави интервју дадено за познатата италијанска телевизија РАИ. Во рамките на емисијата „Исток-Запад“ беше даден целосен профил на експремиерот,...
Македонија ТОП СТОРИИ

“Оливер разочаран пошто Груевски ништо не открива„: Твитер за првото појавување на Груевски на телевизија

Редакција
Поранешниот македонски премиер Никола Груевски, кој избега во Унгарија, каде доби политички азил, за прв пат даде интервју по неговото бегство. Очекувано, на социјалните мрежи...
Интервју

Дизајнерот Аугуст за трендовите во мебел-индустријата: Рачната изработка е актуелна

Редакција
Кои се креативните умови кои со нивните иновативни дизајни постигнуваат успех во индустријата на мебел? Се среќаваме со дизајнерот Херман Аугуст, кој за првпат ќе...