еМагазин

Tag : интеврју

Македонија

Заев за N1: Пред бегството на Груевски, Мицкоски се сретна со Вучиќ и Орбан

Никола Осило
Премиерот Зоран Заев во интервју за телевизијата N1 изјави дека во предвечерјето на бегството на експремиерот Никола Груевски, неговиот наследник, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски