еМагазин

Tag : инвалидска количка

ЖИВОТ

(Фото) Лице во инвалидска количка си гo исчисти снегот пред куќа, пример и за другите

Редакција
Лице со телесна попреченост и во инвалидска количка си го исчисти снегот пред куќа, што треба да биде пример за сите нас, да си ги
Свет

(Видео) Згрозувачки сцени од Франција: Како полицијата се справува со лице во инвалидска количка

Никола Осило
На интернет постојано се појавуваат нови снимки од бруталниот однос на полицијата кон протестаните познати како „жолти елеци“. Во најновата снимка која се шири на