еМагазин

Tag : инвестициски фондови

Бизнис ТОП СТОРИИ

Драстичен раст на средствата на инвестициските фондови во Македонија

Никола Осило
Вкупните средства на инвестициските фондови во Македонија во вториот квартал на 2018 година бележат квартален раст од 4,0% и годишен раст од 21,7%, покажуваат најновите...