еМагазин

Tag : ИПА фондови

Македонија

(Видео) Инспекциите му станаа специјалност: Османи врши мониторинг на проектите финансирани од ИПА-фондовите

Редакција
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, објави видео на неговиот Фејсбук профил во кое вели дека врши проверка на имплементацијата на проектите кои се спроведуваат...
Македонија

Русковска: Има истраги за функционери за ИПА-фондовите и за други случаи, помеѓу кои и судија

Редакција
Во претресите што се спроведени во Италија во врска со случајот за злоупотреба на ИПА -фондовите, за што се сомничат државниот секретар на Министерстото за...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Да се прочешлаат сите тендери за ИПА проекти, слонови ќе најдат. Јахи е капка во морето“: Твитер реакции

Редакција
Апсењето на државниот секретар во Министерството за информатичко општество и администрација, Јахи Јахија, кадар на владејачката ДУИ, за поткуп, предизвика лавина од реакции во јавноста и...
Македонија

Шабани за кривичната пријава од Финансиска полиција: Трошоците се направени за покривање на патни налози

Редакција
Поранешниот министер за локална самоуправа Лирим Шабани во врска со кривичната пријава поднесена од Финансиската полиција до Oсновното јавно обвинителство за незаконска исплата на пари...