еМагазин

Tag : исклучени

Македонија

Мицкоски: Можно е исклучените пратеници од ВМРО-ДПМНЕ да се вратат во партијата

Редакција
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во ТВ дуелот со лидерот на СДСМ, Зоран Заев во емисијата „Само вистина“ на телевизијата Канал 5, одговарајќи на прашање