еМагазин

Tag : исклучување

ЧИСТА ОКОЛИНА

Македонската естрада се обединува за Часот на планетата Земја

Редакција
Во својата мисија, Часот на планетата Земја секогаш ја потенцирала моќта на луѓето, и затоа здравјето и благосостојбата на нашите поддржувачи секогаш биле на првото...
Македонија

Тодоров бара средба во Општинскиот комитет Карпош за да ја каже својата страна

Редакција
Поранешниот министер за здравство, Никола Тодоров, за кој Централниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ побара да биде исклучен, преку својот Фејсбук профил бара средба во Општинскиот комитет Карпош...
Македонија

Мијалков: ВМРО-ДПМНЕ не е ничија сопственост

Редакција
Со жалење ја примив одлуката на Централниот Комитет на мојата партија, бидејќи од формирањето на ВМРО ДПМНЕ па до денес, бев и ќе останам верен...
Македонија

Куновска: И СДСМ исклучуваше членови од партија, само малку поелегантно

Редакција
Многумина членови на ВМРО-ДПМНЕ, поранешни и сегашни се огласија по повод најновите случувања или попрецизно исклучувања од партијата, а испровоцирана од оваа појава беше и...
Македонија

Богданов за исклучувањето од ВМРО-ДПМНЕ: Раководството беше далеку од мојот идеал, да изградиме модерна партија

Редакција
Поранешниот член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Костадин Богданов, кој беше исклучен од партијата реагираше на како што вели „театралната „катарза” од претходната вечер преку...
Македонија ТОП СТОРИИ

Мицкоски: Пратениците ме разочараа мене, партијата и татковината и затоа ќе бидат исклучени од ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ (ИК) на вонредна седница донесе одлука да ги исклучи од партијата седумте пратенци кои гласаа за измена на Уставот на Република...
Македонија

Европската Народна Партија не разговарала за исклучување на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
На предсамитот на Европската Народна Партија (ЕПП), шефовите на држави и влади и шефовите на партии членки на најголемата европска партија разговарале за исклучувањето на...
Македонија ТОП СТОРИИ

Европската народна партија и се заканилa на ВМРО-ДПМНЕ со исклучување

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ би можела да биде исклучена од своето европско семејство доколку продоложи да се однесува неконструктивно кон Преспанскиот Договор, брифираат членови на Европската народна партија...