еМагазин

Tag : Ист гејт

БАШ НИ Е ЌЕФ

Модерниот проект „Скопје Ист Гејт“ на меѓународниот архитектонски форум SHARE

Редакција
Модерниот проект „Ист гејт“ што ќе се гради во Скопје, утре (19 февруари, вторник) ќе биде презентиран пред стручната јавност на Меѓународниот архитектонски и инжeнерски
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Новиот шопинг-мол во „Ист гејт“ ќе биде отворен во 2020 година: Ќе биде поголем од Сити мол и со многу нови брендови

Редакција
При крајот на 2020 година во Скопје ќе се отвори една нова врата која ќе претстави нов урбан и современ дел на македонската престолнина. Градежните
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Како ќе изгледа новиот комплекс „Ист гејт“ што ќе се гради на поранешен Скопски саем

Редакција
„Ист гејт“ ќе биде нов модерен простор во македонската престолнина на само три километри од централниот плоштад. Инвестицијата изнесува 350 милиони евра и ќе се