еМагазин

Tag : Иван Џолев

Македонија

Дескоска: Очекувам Џолев да протестира за застарените предмети во неговиот суд

Редакција
Многу е лесно да протестирате и да дадете поддршка на некој што протестира. Многу е потешко да протестирате за морални вредности, изјави попладнево министерката за...
Македонија

Скопскиот Кривичен суд утре ќе проверува, дали до нив воопшто дошло сведочењето на Камчев за „Рекет“

Редакција
Скопскиот Kривичен суд ќе врши проверки дали записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев за случајот „Рекет“, чија прва страница „протече“ во медиумите, воопшто дошол...
Македонија ТОП СТОРИИ

Џолев: Обвинителството во ниеден момент не побара притвор за Груевски

Редакција
Не може Судот самоиницијативно да определува мерка притвор, тоа е секогаш по барање на Обвинителството. Во случајот „Тенк“ од самиот почеток на подигање на обвинението...