еМагазин

Tag : Ивор Мицковски

Македонија

Ивор Мицковски: Не ви врви причата дека се е напад врз нацијата

Редакција
Аналитичарот Ивор Мицковски на Фејсбук со свое видување за тоа како се менаџира со последиците од случајот “Рекет“ на Јавното обвинителство. “Не ви врви причата...
Македонија

Ивор Мицковски: Како прв чин на соочување со лажните вести, партиите да се откажат од предизборните ветувања

Редакција
Бројни реакции на социјалните мрежи за најавената борба на Владата со лажните вести (фејк њуз). На Твитер се огласи и аналитичарот и колумнист Ивор Мицковски:...