еМагазин

Tag : избирачи

Македонија ТОП СТОРИИ

Каде да пријавите ако Ви е повредено правото на глас

Редакција
Во канцеларијата на Народниoт правобранител в недела, на денот на одржувањето на првиот круг од Претседателските избори 2019, и предвремените избори за градоначалник за општините...
Македонија

(Видео) ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека СДСМ го прекршува молкот и ги насочува избирачите како да постапат

Редакција
Во моментов се одвива изборен криминал на организиран начин. За тој криминал има и докази. Еве ги доказите. Ова е една аудио снимка која што...