еМагазин

Tag : изгоре

Локално

Изгоре старец во пожар во велешкото Горно Оризари

Редакција
Во куќа на улицата „Првомајска“ бр 51 во центарот на велешкото село Горно Оризари веднаш до џамијата, во голем пожар денеска околу 10:30 часот изгорел...