еМагазин

Tag : Излет

Локално ТОП СТОРИИ

Гореше автобус што носел ученици од Штип на излет

Редакција
Основци од Штип, кои тргнале на еднодневен излет, се превезувале со автобус, кој 20-тина минути откако тргнал почнал да чади, објави „Мета“. Децата веднаш биле извадени...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

Огнен Узуновски: Десет години „Излет“- измешани чувства, разнолики луѓе и приказни

Редакција
Утре, скопското кафуле „Излет“ одбележува 10 години од своето постоење. Прославата почнува во 17 часот и ќе трае се до 1 часот по полноќ. На...