еМагазин

Tag : извршен комитет

Македонија

Состанок на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ за уставните измени и за натамошното делување

Редакција
Во седиштето на ВМРО – ДПМНЕ во тек е состанок на Извршниот комитет на кој се расправа за уставните измени и за натамошното делување на...
Македонија

Протест на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје, посебен сообраќаен режим

Редакција
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ  за  денеска попладне во 17 часот најави протест во центарот на Скопје, кој го организираат  една година по приведувањето на лицата за собраниските...
Македонија ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ најавува антивладини протести, првиот е на 28 ноември

Редакција
Извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ на седница донесе одлука во наредниот период да организира протести со кои што “ќе се застане на патот на антинародната...
Македонија ТОП СТОРИИ

Има ли исклучувања: Кои се членовите на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
И покрај бројните шпекулации во медиумите деновиве, и по последната седница на Извршниот комитет (ИК) на ВМРО-ДПМНЕ, синоќа, нема најави за исклучување на членови од...
Македонија

Кои се новите членови на Извршниот комитет на Социјалдемократската младина на Македонија

Редакција
Денеска, се одржа првата седница на Централниот одбор на Социјалдемкратската младина на Македонија (СДММ), на која што беа избрани секретар, потпретседатели, огранизационен секретар и нов...
Македонија ТОП СТОРИИ

Одлуки на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ: Референдумот е неуспешен, на избори само со „Пржинска влада„

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ не го признава резултатот од референдумот, а договорот од Преспа го смета за политички мртов и празно слово на хартија, изјави потпретседателот на партијата...