еМагазин

Tag : кафана

Бизнис

Затворени 4 угостителски објекти и изречени 45 опомени за неносење маски во трговски објекти

Редакција
Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска Грашкоска денеска на прес-конференција информираше дека во периодот од 27 април до 3 мај инспекциските служби извршиле 3.086 надзори...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Влада: Угостителите да обезбедат најмалку 1,5 метри растојание меѓу гостите

Редакција
Со цел да се спречи ширење на корона вирусот Владата забрани работа на угостителските објекти, кафетерии, барови, ресторани, клубови, казина, спортски обложувалници, од 18.00 часот...
Локално

Го нападнал на паркинг пред кафана во Капиштец

Редакција
На 05.12.2019 во 00.10 часот во СВР Скопје, Б.Р.(28) од Скопје пријавил дека на 04.12.2019 околу 22.00 часот на паркинг пред угостителски објект на ул.„Васил...
Локално

Физички ја нападнал пред кафана во Крива паланка

Редакција
На 30.11.2019 во 01,10 часот било пријавено дека во Крива Паланка на улицата “Свети Јоаким Осоговски“ пред угостителски објект А.Д.(33) од Крива Паланка, била физички...
Забава

(Видео) После Бранко, Мијалков е најдобар за во кафана: Амди Бајрам во „Еден на Еден“

Редакција
Зошто ниту една власт кај нас не може да опстане без него, и на кој начин тој успева да е близок со секоја власт, се...
Локално

Чех тешко повреден по пад од скали во кафана во Скопје

Никола Осило
На 31.10.2019 во 02.07 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен Ј.С. од Чешка...
Локално

Двајца го тепале пред кафана на Кејот во Скопје

Никола Осило
На 14.10.2019 во 02.30, во СВР Скопје, М.С.(27) од Скопје пријавил дека на 13.10.2019 околу 23.30 часот, во близина угостителски објект на Кеј „13-ти Ноември“,...
Локално

Двајца скопјани физички се пресметале пред кафана поради меѓусебно нетрпение

Никола Осило
На 06.10.2019 во 02.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 01.30 часот пред угостителски објект на ул.,,Благоја Стефковски’’, поради меѓусебно нетрпение, настанала физичка...
Локално

Тројца го тепале на паркинг пред кафана во Скопје

Никола Осило
На 01.10.2019 во 17.00 часот во СВР Скопје, М.И.(29) од с.Грушино, скопско, пријавил дека околу 16.30 часот на паркинг пред угостителски објект на ул. „Методија...
Локално

Се тепале четворица на четворица во кафана во Трубарево

Никола Осило
На 12.09.2019 околу 02.40 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека пред угостителски објект во Трубарево бил нарушен јавниот ред и мир со...